معرفی همکاران تجاری

معرفی همکاران تجاری

  • 1402/8/16
  • 1345
Sew-Stieber-Voith -Nord- Flender& etc.

معرفی شرکتSEW EURO DRIVE        


در سال 1931، کریستین پر شرکتی به نام Süddeutsche Elektromotorenwerke (کار موتورهای الکتریکی آلمانجنوبی) را تأسیس کرد. آنچه به عنوان یک کارگاه گاراژ در منطقه بادن شروع شد، اکنون یک شرکت فناوری جهانی است.

SEW-EURODRIVE با 17 کارخانه تولید و 88 مرکز فناوری درایو، همیشه برای مشتریان خود در تمام قاره ها آماده است اکنون بیش از 90 سال است. چه در تسمه‌های نقاله، سیستم‌های پرکننده یا جرثقیل‌های کانتینری: فناوری درایو SEW یک ابزار ثابت در مهندسی مکانیک و کارخانه مدرن است و همچنین نقشی کلیدی در تعیین مسیر فناوری درایو ایفا می کند.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

معرفی شرکت stieber تولید کننده بلبرینگ قفلی

شرکت اشتیبر ( stieber ) آلمان یکی از بهترین کارخانه های تولید کننده بیرینگ های قفلی در جهان می باشد.این شرکت در سال 1937 میلادی در کشور آلمان به ثبت رسید.ایده و خلاقیت شرکت اشتیبر مهمترین دلیل پیشرفت این کارخانه محبوب آلمانی بوده است.عالیت اصلی تجاری  stieber طراحی و تولید عناصر محرک برای سیستم های مهندسی مکانیک است. نقطه قوت اصلی آن توسعه و تولید کلاچ‌های اوررانینگ و بک استاپ‌ها است که گشتاور را از طریق اصطکاک منتقل می‌کنند.شرکت اشتیبر در طول تاریخچه نوآوری‌های این شرکت که آن را به رهبر بازار اروپا تبدیل کرده است، به تحولات نوآورانه متعددی فکر می کند. به عنوان مثال، توانایی فنی خود را در طول توسعه و طراحی بزرگترین بک استاپ در جهان ثابت کرد. این و دیگر بک استاپ ها حتی در سخت ترین شرایط نیز با موفقیت مورد استفاده قرار می گیرند ، با سال ها تلاش و ایده پردازی در سال 1962 میلادی موفق به تولید اولین نوع از بلبرینگ های قفلی ( بلبرینگ بک استاپ ) شد.طولی نکشید که محصولات این شرکت آلمانی با توجه به دقت و کیفیت بالایی که در ساخت داشتند توانست به موفقیت های بین المللی دست یابد و درنهایت در سال 2005 میلادی بلبرینگ های قفلی stieber به عنوان یکی از بهترین نوع بلبرینگ های قفلی در سراسر جهان شناخته شد و امروزه شاهد حضور این برند قدیمی در بسیاری از صنایع خاص هستیم.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

معرفی شرکت                                  SIEMENS  

شرکت زیمنس یکی از معتبرترین شرکت های صنعتی در آلمان است که هم اکنون در زمینه های انرژی، صنعت، سلامت، زیرساخت و صنایع شهری فعالیت دارد و می توان گفت آیینه ی تمام نمای تاریخ فنی و مهندسی آلمان است. شرکت زیمنس با بیش از 170 سال سابقه ی درخشان در عرصه ی مهندسی و نوآوری، شهرت و اعتباری جهانی برای خود کسب نموده است.پایگاه اصلی و مرکز مدیریتی کمپانی زیمنس در شهرهای مونیخ و برلین آلمان مستقر است و بنا به شعب گسترده ای که دارد، بزرگترین و معروفترین کمپانی صنعتی و ساخت و تولید اروپا محسوب می شود. به جرات می توان گفت محصولات زیمنس در زمینه ی سلامت و ساخت و تولید لوازم و تجهیزات پزشکی، یکه تاز عرصه ی تولید این تجهیزات در بازار بوده و بیش از 12 درصد از درآمد زیمنس آلمان از این بخش فراهم می شود. واحد پر سود و پر فروش اولیه ی این شرکت مربوط به بخش اتوماسیون صنعتی زیمنس می باشد.

شرکت زیمنس: آینه ی تمام نمای صنعت مهندسی آلمان

شرکت زیمنس عضو شاخص سهام Euro stoxx 50 بوده و به همراه شعبه ها و زیرمجموعه های مختلف خود هم اکنون بیش از 370 هزار کارمند در اقصی نقاط جهان دارد. ما در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در رابطه با تاریخچه ی تاسیس شرکت زیمنس و معرفی محصولات این کمپانی ارائه دهیم. امیدواریم که خواندن این مطلب برای کاربران گرامی مفید و مثمر ثمر واقع شود.

رنر فون زیمنس (موسس کمپانی زیمنس)

استارت اولیه ی این شرکت در سال 1847 با طراحی و ساخت یک پوینتر تلگراف توسط ورنر فون زیمنس 30 ساله زده شد. سپس وی و دوستش جورج هالسکه با مشارکت و همکاری همدیگر، کمپانی تولید تلگراف را با عنوان Siemens & Halske جهت طراحی و ساخت تلگراف های جدید و نوین تاسیس نمودند و با 10 نفر نیرو کار خود را آغاز کردند. در سال 1848، زیمنس آلمان پیمانی را جهت توسعه ی نخستین خط تلگراف فاصله ی دور در اروپا بست که قرار بود به روش زیرزمینی از برلین تا فرانکفورت پیاده سازی شود. این پروژه ی عظیم در نهایت پس از حدود 670 کیلومتر کابل کشی در سال 1849 پایان یافت و اولین کاربرد و استفاده ی چشمگیر از این خط تلگراف پس از انتخاب فرمانروای آلمان، فردریش ویلهم چهارم بود که از طریق این خط، خبر منصوب شدن او به سرعت و در کمترین زمان ممکن از فرانکفورت به برلین رسید.

زیمنس و روسیه

نخستین قرارداد خارجی شرکت زیمنس در سال 1853 با دولت روسیه منعقد شد. این پروژه در راستای اجرای خط تلگرافی از ورشو تا پروس امضا شده بود. می توان گفت این پروژه نقطه ی عطفی برای آغاز فعالیت های شرکت زیمنس بود و پس از آن قراردادهای بعدی به تدریج به سمت این شرکت سرازیر گشتند. با افزایش قراردادها، جهت عملکرد بهتر و با کیفیت تر، این شرکت مرکز تولیدی دیگری را در شهر سن پترزبورگ به مدیریت کارل فون زیمنس برادر کوچک ورنر، احداث نمود. همین مرکز نوپا، عملیات ساخت و اجرای پروژه ی 9000 کیلومتری خط تلگراف روسیه را پذیرفت و با موفقیت نیز به اتمام رساند.

دو سال بعد، تعمیرات خطوط تلگراف روسیه نیز به همین مرکز سپرده شد که مهمترین عامل توسعه و پیشرفت چشمگیر آن در اندک زمان ممکن بود. تا اینکه در سال 1855 مرکز سن پترزبورگ به یک شرکت و مجموعه ی مستقل تبدیل شد و کارل زیمنس به پاس تمام تلاش ها و موفقیت هایش، به مدیریت آن گماشته شد. این موفقیت های پی در پی و بزرگ در روسیه سبب رشد و پیشرفت قابل توجه شرکت زیمنس مستقر در برلین نیز شد و در سال 1856 نرخ صادرات محصولات زیمنس به چیزی حدود 80 درصد رسیده بود که در مقایسه با رقبای موجود در بازار آن زمان، عدد قابل توجهی بوده است.

زیمنس در انگلستان

گسترش این مجموعه ی صنعتی تنها به روسیه ختم نشد و تنها 3 سال پس از تاسیس پایگاه اصلی شرکت، مرکز فروش و نمایندگی آن ها در انگلستان نیز راه اندازی شد و ویلیام زیمنس، مدیریت آن را برعهده گرفت و نهایتا در سال 1858، مرکز لندن نیز به زیرمجموعه ای مستقل تبدیل گشت. محور اصلی فعالیت های شعبه ی لندن طی چندین سال متمادی در عرصه ی فروش کابل های زیر دریا بود. چند سال بعد، در سال 1863 شرکت زیمنس جهت استقلال از تولید کننده های کابل انگلیسی، پایگاه تولیدی مستقل خود را در نزدیکی لندن و در منطقه ی وولویچ احداث کرد و گام بزرگی در عرصه ی تولید کابل های زیر دریا برداشت. نکته ی بسیار جالب در راستای فعالیت های آغازین شرکت زیمنس برنامه ی اشتراک سود با کارمندان بود که نشانگر اهمیت نیروی کار و افزایش انگیزه در آن ها، حتی 150 سال پیش در صنعت فنی و مهندسی آلمان است.

ایجاد تحول جهانی در صنعت برق

در سال 1866، ورنر فون زیمنس بزرگترین و مهم ترین تاثیر خود در تاریخ صنعت و مهندسی برق را به ثبت رساند. ورنر در پی تجربیات و تحقیقات مایکل فارادی، اصول و مبانی ساخت دینام را یاد گرفت و نخستین ماشین دینام را که اولین نسل از ژنراتورهای عظیم الجثه ی امروزی بود، به مرحله ی تولید رساند.

زیمنس با هوشیاری فراوانی که داشت سریعا به ارزش اقتصادی این ماشین پی برد و در سال 1867 تمامی حقوق تجاری سازی و پتنت آن را به نام خود به ثبت رساند. امکان تولید و ساخت ماشین دینام نهایتا پس از 10 سال و در سال 1876 محقق شد. معرفی این محصول، آغاز فصل جدیدی را در صنعت برق دنیا رقم زد. چرا که قابلیت تولید و توزیع جریان برق در مقیاس های بزرگ، شتاب زیادی به پیشرفت صنعت برق در سراسر جهان داد و مهندسی ولتاژ بالا حضور پررنگی در صنعت یافت. از نخستین کاربردهای این ماشین می توان به تامین روشنایی و همچنین تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی اشاره کرد.

معرفی اجمالی اتوماسیون صنعتی زیمنس

محبوبیت و برتری سیستم های اتوماسیون صنعتی زیمنس بیشتر به دلیل تعهد کمپانی زیمنس به مهندسی برتر و فناوری می باشد و در چند دهه ی اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر فناوری اتوماسیون صنعتی زیمنس به ویژه در زمینه ی ساخت plc بوده ایم. ساده ترین و در عین حال پرکاربردترین نوع plc لوگو زیمنس یا مینی plc زیمنس می باشد. Plc که مختصر شده ی عبارت programmable Logic Controller می باشد، دارای مزایای بسیار زیادی در زمینه ی مدارات فرمان از جمله کاهش حجم مدار فرمان، کاهش عیب های مکانیکی، کاهش تایم تشخیص عیوب و کاهش مصرف انرژی می باشد. به تدریج تابلوهای قدیمی که متشکل از تعداد زیادی رله و تایمر و کنتاکتور بودند، جای خود را به پی ال سی ها داده اند.

وضعیت کنونی کمپانی زیمنس

از دیگر افتخارات و موفقیت های شرکت زیمنس می توان به ساخت اولین خط راه آهن تمام الکتریکی، شکست انحصار خطوط تلگراف زیر دریا، ساخت ابزار آلات و ادوات جنگی، تولید محصولات زیمنس مرتبط با صنعت برق نظیر نورافکن ها، ناوهای جنگی، خودروهای زرهی و ساخت تجهیزات الکتریکی پزشکی اشاره کرد. همچنین زیمنس آلمان از پیشگامان انقلاب الکترونیک در جهان بوده است و با ساخت ترانزیستورها، کنترلرها و پی ال سی های بسیار پیشرفته، گام بزرگی در جهت ورود آسان به دنیای الکترونیک و مهندسی برق و دیجیتال برداشته است.

شرکت زیمنس در دهه ی 60 میلادی، فعالیت خود را در زمینه ی ساخت و تولید کامپیوتر، ماشین های شوینده و قطعات سمی کنداکتور آغاز نمود و به یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی جهان مبدل گشت. این کمپانی همچنین از پیشگامان عرصه ی طراحی و ساخت انواع گوشی های موبایل بوده و با توجه به نیازهای روز دنیا، محصولات خود را به تدریج بیشتر و بیشتر گسترش داده است. به گونه ای که امروزه به یک واحد معتبر و برجسته در عرصه تولید محصولات اتوماسیون صنعتی تبدیل شده است. هم اکنون طیف گسترده ای از محصولات و فناوری های اتوماسیون صنعتی زیمنس در سطح بازار جهانی عرضه می شوند که از میان آن ها می توان انواع پی ال سی ها، سیستم های ورودی/خروجی، نرم افزارهای کنترلی، ابزارهای برنامه ریزی، کنترل کننده ها، سیستم های سیموشن یا کنترل حرکت پیشرفته و بسیاری دیگر از محصولات این شرکت معتبر و مشهور نام برد.

آمار شرکت

همانطور که در آغاز متن نیز اشاره کردیم شرکت زیمنس در حال حاضر در 4 زمینه اصلی سلامت، انرژی، صنعت و زیرساخت فعالیت دارد. این کمپانی در سرتاسر جهان دارای شعبه ها و مراکز نمایندگی و فروش بسیاری می باشد که بیش از 370 هزار نیروی کار در آن ها مشغول به کار هستند و درآمد آن ها بر طبق آخرین آمار بدست آمده در سال 2017 حدود 83 میلیارد یورو بوده است. جالب است بدانید که شعار سازمانی شرکت زیمنس هم اکنون Ingenuity for life می باشد که به معنی نبوغ زندگی است.

بنا به آنچه گفته شد می بینیم که خانواده ی زیمنس حق بزرگی بر گردن مردم جهان و به ویژه مردم آلمان دارند. ورنر زیمنس جوان کشاورز زاده ای که بسیار به رشته ی برق علاقمند بوده است و با تلاش و پشتکار فراوان توانسته است شرکتی را که امروزه نیز به همان نام خانوادگی خودش شناخته می شود، تاسیس کند. در طی چندین سال برادران، پسران و نوادگان ورنر، مدیریت شرکت زیمنس را بر عهده گرفتند و از آن در برابر اتفاقات جنگ جهانی اول و دوم و رقبای ابرقدرت بزرگ بازار جهانی محافظت نمودند. فروش محصولات کمپانی زیمنس در سال 2006 مرز 100 میلیارد دلار را رد کرد و فعالیت آن در قریب به 200 کشور جهان گسترش یافته است.

 

  • برچسب ها:

مقاله های مشابه

بلبرینگ چیست؟
  • 1386
  • 1402/8/16

بلبرینگ چیست؟

یکی از صدها قطعه‌ای که در ساخت ماشین آلات و ابزار صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد یاتاقان ( بلبرینگ ) است. حتما تا به حال نام یاتاقان را در مباحث مربوط به ماشین‌ها شنیده‌اید؛ اما شاید با کاربردها و مصارف آن آشنایی نداشته باشید.

ادامه مطلب
بلبرینگ چیست؟

بلبرینگ چیست؟

  • 1386
  • 1402/8/16